Moterys linkusios perimti vyro pavardę


vestuves jaunavedziai amzinaitavo.lt

Tik viena iš penkių moterų, susituokusių Šveicarijoje, išlaiko savo mergautinę pavardę po santuokos. Nuo 2013 metų įstatymas suteikia galimybę pasilikti mergautinę pavardę.

Iki tol moterys turėjo perimti savo vyro pavardę ar padvigubinti savo pavardę, tai yra, rašyti savo ir vyro pavardes kartu.

Dabar moterys Šveicarijoje pasirinkti išlaikyti savo pavardę arba pora gali pasirinkti arba moters arba vyro pavardę.

Dvigubos pavardės, kaip Meier Müller, nebeleidžiamos. Brūkšneliais atskirtas variantas (Meier-Müller), leidžiamas naudoti kasdieniame gyvenime, tačiau jis nėra laikomas asmens oficialia registruota pavarde.

Šveicarijos „Sonntag“ laikraščio duomenimis, 71 proc. 2013 ir 2014 metais susituokusių moterų nusprendė pasirinkti savo vyro pavardę, o tik 24 proc. pasiliko savo. Tik du procentai vyrų pasirinko savo žmonos pavardę.

Davoso civilinės būklės biuro direktorius Marco Kühnis sakė, kad skaičiai rodo jaunimas požiūrį į tradicines vertybes. „Jauni žmonės šiandien skiria daugiau dėmesio tradicijoms nei prieš 10-20 metų“, - sakė jis.

Vokietijoje, kur moterys gali išlaikyti savo pavardes po santuokos, 19 proc. ją pasilieka, taip rodo 2014 metų tyrimas.

Prancūzijoje ištekėjusios moterys gali teisiškai išlaikyti savo mergautinę pavardę, tačiau gali paimti ir savo vyro pavardę arba naudoti dvigubą pavardę.

Graikijoje moterys privalo išlaikyti savo mergautines pavardes visam gyvenimui, nors gali pridėti ir savo vyro pavardę, jei to nori.

Jungtinėje Karalystėje moterys gali išlaikyti savo pavardę, naudoti dvigubą arba sujungti abi pavardes ir sukurti visiškai naują.


Straipsnio data: 2016-04-11 | amzinaitavo.lt

Apacia 730 100