JK susituokę moka mažiau mokesčių


just maried

 Ar žinojote, kad būti susituokusiu Jungtinėje Karalystėje (JK) labai apsimoka? Pasirodo, vien už tai, kad esate oficialiai įsipareigoję savo partneriui, Vyriausybė jums suteikS £212 mokesčių lengvatą, kurios tiesiog kartu gyvenančios poros negauna. Kodėl gi kasmet nesutaupius kelių šimtų svarų?

 Kas gali gauti?

 Santuokos mokesčių lengvata (angl. marriage tax allowance) taikoma tik oficialiai susituokusioms poroms.

 Vienas iš sutuoktinių privalo būti ne mokesčių mokėtojas. Tai paprastai reiškia, kad vienas iš sutuoktinių turi uždirbti ne daugiau £10,600 per metus. Tuo tarpu kitas sutuoktinis turi būti 20 proc. mokesčių tarifo kategorijoje. Jei per metus uždirbate daugiau nei £42,385 – ši lengvata jums nebus taikoma.

Dar viena sąlyga – sutuoktiniai turi būti gimę po 1935 balandžio 6 d.

 Kaip tai veikia?

Oficialus neapmokestinamas minimumas (angl. Personal allowance) JK šiuo metu yra £10,600 per metus. Jei vienas iš sutuoktinių uždirba mažiau, jis gali 10 proc. savo neapmokestinamo minimumo, t.y. £1,060 pervesti daugiau uždirbančiam sutuoktiniui.

Įdomu tai, kad nesvarbu, kiek neapmokestinamo minimumo pirmasis sutuoktinis neišnaudojo, jis vistiek gali perleisti tą pačią £1,060 sumą.

 Tai reiškia, kad antrasis sutuoktinis gauna papildomus £1,060, kurie yra neapmokestinami 20 proc. mokesčiais. Jei nuo šios sumos mokesčiai būtų nuskaičiuojami – sutuoktinis turėtų valstybei sumokėti £212.


Straipsnio data: 2016-04-04 | tiesa.com

Apacia 730 100