Mokslininkai: santuoka yra naudinga sveikatai


santuoka vestuviu nuotaukos amzinaitavo.lt

Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad žmonės, turintys tam tikrus nusiksundimus dėl sveikatos, turi daugiau galimybių išgyventi, jei yra susituokę.

Britų širdies draugijos konferencijoje pristatyti išanalizuoti daugiau nei 900 000 pacientų, turinčių aukštą kraujo spaudimą, aukštą cholesterolio lygį arba 2 tipo cukrinį diabetą, duomenys.

Birmingeme esančios Aston‘o medicinos mokyklos mokslininkai ištyrė šių asmenų išgyvenamumą ir palygino jį su jų vedybiniu statusu.

Jie išsiaiškino, kad aukštą cholesterolio lygį turintys žmonės turi 16 proc. daugiau galimybių išgyventi, jeigu jie yra susituokę, palyginus su vienišais žmonėmis.

Susituokę žmonės, kruie serga antro tipo diabetu, turi 14 proc. didesnį šansą išgyventi nei vienišiai, o aukštą kraujo spaudimą turintys susituokę asmenys - 10 procentų.

Tyrimui vadovavęs Paulas Carteris pareiškė, kad tyrimas parodė, jog santuoka daro apsauginį efektą, kurį tikriausiai nulemia paramos turėjimas kontroliuojant pagrindinius rizikos veiksnius sergant širdies ligomis.

„Išvados neturėtų būti  priežastimi susituokti, tačiau galtų būti kaip paskatinimas  palaikyti savo šeimos narius ir draugus“, - mano mokslininkas.


Straipsnio data: 2017-07-22 | anglija.today

Apacia 730 100